shadow
shadow

ראשי >> מאמרים >> בעיות אורטופדיות

בעיות אורטופדיות


ככל שמזדקנים הגוף שלנו מתחיל להיות פחות ופחות עצמאי, דברים שנראו לנו טריוויאליים לפני נראים עכשיו קשים הרבה יותר ולפעמים אפילו בלתי אפשריים.

אחת מהבעיות היותר מביכות שקשורות בזקנה הינה התרופפות השליטה בסוגרים, הדבר מקביל לילד תינוק שזקוק לחיתול על מנת שלא להרטיב במיטה, ככה גם אנשים שמזדקנים, לאט לאט הם מתחילים לדמות לילדים קטנים, לכן כאשר מתחילה הבעיה בשליטה בסוגרים, יש ללבוש חיתול

חיתולים למבוגרים הינם מוצרים מאד נפוצים לגיל הזקנה, גם זקנים שאין להם בעיית שליטה משתמשים במוצר זה בעיקר בלילה, כאשר הם לא רוצים לפספס בלילה או שהם יודעים שיהיה להם קשה מאד להגיע במהירות לשירותים בלילה.

החיתול עצמו הוא כמו חיתול של תינוקות רק יותר גדול, הוא בנוי כך שיספוג את כל הנוזלים המצטברים וישאיר את המשתמש יבש עד כמה שאפשר.

מוצר זה מאפשר למיליוני זקנים ברחבי העולם להמשיך לתפקד כרגיל למרות שהם לובשים חיתול, אף אחד לא יודע ואף אחד לא רואה, כאשר צריך להחליף, ההחלפה היא פשוטה וקלה בדיוק כמו להחליף לתינוק וברוב המקרים אפילו יותר קל.

מבחר רב

היום ניתן למצוא חברות רבות שמציעות את המוצר, חשוב מאד לבדוק ואם המוצר לא מספיק טוב אז להחליפו בחברה אחרת, ישנם חיתולים של חברות שסופגים יותר מהשאר ולכן כדאי מאד לשאול את המשתמש איך הוא מרגיש עם החיתול, האם הוא נשאר רטוב לאחריו או שיחסית הוא יבש, הדבר מאד חשוב, כיוון שבמידה ומי שמשתמש בחיתול לא נשאר יבש, יכול להיווצר במקום פצעי לחץ ופצעים היגניים שיכולים להתפתח למטרד רציני, שמירה על מקום יבש באזור זה מפחית משמעותית את כל הסימפטומים הללו.

כיצד לשכנע ללבוש?

זקנים רבים רואים במוצר הזה כמוצר שמבזה אותם, קשה להם להבין שהם כבר לא יחזרו להיות מה שהיו פעם, הינה הם עכשיו על תקן של תינוק, חשוב מאד להסביר להם את כל התהליך, מדוע זה קורה ושהמוצר הזה בעצם בא להקל עליהם ולעזור להם ולא לבוא נגדם, חשוב מאד לא לנסות לבוא מכיוון של אתה חייב או צריך, על מנת שזה יעבוד הכי טוב, כדאי שהרצון יגיע מתוך הבנת המצב וצורך לשפר את איכות החיים, במידה והמשתמש יבין זאת אזי יהיה לו יותר קל להשלים עם המצב הזה ולהשתמש בחיתולים, אפשר אולי לעשות את זה אפילו בקצת הומור שישבור את הקרח ואת הכבדות.

בעיות אורטופדיות

אנשים מבוגרים, סובלים לרוב מבעיות במערכת  השרירים והשלד, טיפול ועזרים עוזרים להם לשמור על איכות חיים שלהם משולבת עם המשפחה והחברה. בעיות אורטופדיות של הקשישים הן התוצאה של התהליך ניווניות בשלד ומחמיר לעתים קרובות על ידי טראומה(מכה או נפילה).

תוחלת החיים הממוצעת של האנשים היא במגמת עלייה בשנים האחרונות, זאת מכוון שהציוד רפואי עכשיו יותר מתקדם וזה עוזר לנו לבחון בעיות בשלב מוקדם ולפתור את הבעיה הבריאותית באותו רגע. עקב זאת ממוצע תוחלת החיים עומד על 76 שנה.
חוזק העצם תלוי במינרל והצפיפות שלו, עד גיל שלושים הכול תקין אבל ומאז רק מתחילים להתדרדר, וכשמגיעים לגיל 70 רואים את התוצאות הכי בולטות. כדי למנוע נפילות ולעזור למפרקים לתפקד יותר יש היום בשוק מגוון מוצרים שניתן למצוא במקומות אשר מציעים שרותי בריאות, כמו מרפאות, בתי מרקחת, חנות אורטופדיה וכו'.

איך למנוע את זה?

  • נסו להפעיל כמה שיותר את המפרקים ושרירים, בגיל כזה מומלץ לעשות הליכה, לשחות, יוגה ופילאטיס.
  • אוכל בריא – הקפד לאכול בריא ותשמור על המשקל שלך. מומלץ לגשת לתזונאי.
  • הפעל את המוח – המוח גם חשוב במשחק הזה, תתעסק במשהו, תעשה פעילות ידנית כלשהי , או תשחקו משחקי חשיבה.
  • תשנו טוב!
  • בצעו בדיקת גופנית ודם כל חצי שנה.
  • לא לבטל את התור לרופא גם אם אתה כבר מרגיש טוב.
יש לך שאלה?
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
רשום שאלה:
מתעניין במוצר זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות: